Sukces uczniów z Gminy Kłaj w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Rachmistrz”.
27 maja 2026 r. w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach odbył się ostatni etap Powiatowego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” organizowanym corocznie przez Szkołę Podstawową nr 2 w Niepołomicach.
W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział czworo uczniów reprezentujących Gminę Kłaj. Młodzi matematycy zmierzyli się z wymagającymi zadaniami, sprawdzającymi umiejętności rachunkowe, logiczne myślenie oraz sprawność matematyczną.
Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki, zdobywając aż trzy miejsca na podium:
- Milan Chmielek -SP Grodkowice - II wicerachmistrz klas VI,
- Łukasz Nieckula - SP Brzezie - wicerachmistrz klas VII,
- Nikodem Błażewicz -SP Kłaj - wicerachmistrz klas VIII.
W konkursie uczestniczyła również Karolina Kubicka - SP Kłaj z klasy VII, która dzielnie reprezentowała swoją szkołę podczas powiatowych zmagań. Choć tym razem nie udało jej się stanąć na podium, sam udział w tak wymagającym konkursie jest już ogromnym osiągnięciem, a zdobyte doświadczenie może zaowocować w przyszłości.
Osiągnięte rezultaty naszych uczniów są dowodem ich ciężkiej pracy, systematycznego rozwijania matematycznych pasji oraz wysokiego poziomu przygotowania. Sukcesy naszych reprezentantów napawają dumą całą społeczność szkolną i są doskonałą motywacją dla innych uczniów do rozwijania swoich zainteresowań matematycznych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Koordynator gminny konkurs
Joanna Łysek


