RSS

Aktualności

 • Friday, 15 November 2019r. Sport

  „Szachy dla Niepodległej"

  W dniu 9.11.2019 r. w Stanisławicach odbył się turniej szachowy pt. "Szachy dla Niepodległej" z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W turnieju wzięło udział 95 uczestników, którzy pod okiem sędziów Pana Pawła Mrozińskiego i Pana Łukasza Czaplaka, zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe i przystąpili do rywalizacji.

  W grupie A (ur. w 2011 i młodsi)

  Pierwsze miejsce zdobył nasz zawodnik Szymon Gądor uzyskując 6 pkt z 7 partii. Drugie miejsce zajęła Zofia Sakowska z UKS Goniec Staniątki, a na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Janda z PUKS Paszkówka.

  W pierwszej "10" tej grupy znalazło się jeszcze dwóch naszych zawodników: Filip Wajda i Szymon Trzaskalski

  Najlepszą naszą zawodniczką została Dorota Woźniak, która wygrała 5 z 7 partii i stanęła na trzecim stopniu podium w klasyfikacji żeńskiej. Brawo!

  W grupie B (ur. 2007 i młodsi)

  Pierwsze miejsce wywalczył nasz Dawid Klejdysz z dorobkiem 6 pkt. Na drugim miejscu, także z 6 pkt., ale z mniejszą ilością małych punktów, uplasował się Karol Makarewicz z Królówki. Trzecie miejsce przypadło Bartkowi Piszczkowi z Szachownicy!

  Żeńskie podium dla naszych zawodniczek!

  1 miejsce - Helena Woźniak

  2 miejsce - Zuzanna Turecka

  3 miejsce - Emilia Babraj

  W pierwszej "10" tej grupy znaleźli się jeszcze:

  4. Karol Kopeć

  6. Rafał Marzec

  8. Konrad Bartoszek

  9. Bartłomiej Wajda

  Trzecia grupa w tych zawodach to grupa OPEN w której wzięło udział 13 zawodników.

  Pierwsze miejsce zajął Pasionek Ariel 6.5 pkt. z LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne, drugie miejsce zdobył Piotr Dekorda i trzecie miejsce Filip Skipioł z MDK Bochnia.

  Nasz jedyny zawodnik w tej grupie Adrian Klejdysz zajmuje 8 miejsce zdobywając 3.5 pkt!

  Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Bochnia Marek Bzdek, Panu Dyrektorowi ZSG Stanisławice Piotr Wojas, Panu Radnemu Gminy Bochnia Maciej Laskowicz oraz całemu zarządowi Klubu Sportowego Szachownica za organizację tego wydarzenia i ufundowanie nagród dla uczestników.

  Szachownica

Galeria