RSS

Aktualności

• Friday, 15 November 2019r. Sport

„Szachy dla Niepodległej"

W dniu 9.11.2019 r. w Stanisławicach odbył się turniej szachowy pt. "Szachy dla Niepodległej" z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W turnieju wzięło udział 95 uczestników, którzy pod okiem sędziów Pana Pawła Mrozińskiego i Pana Łukasza Czaplaka, zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe i przystąpili do rywalizacji.

W grupie A (ur. w 2011 i młodsi)

Pierwsze miejsce zdobył nasz zawodnik Szymon Gądor uzyskując 6 pkt z 7 partii. Drugie miejsce zajęła Zofia Sakowska z UKS Goniec Staniątki, a na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Janda z PUKS Paszkówka.

W pierwszej "10" tej grupy znalazło się jeszcze dwóch naszych zawodników: Filip Wajda i Szymon Trzaskalski

Najlepszą naszą zawodniczką została Dorota Woźniak, która wygrała 5 z 7 partii i stanęła na trzecim stopniu podium w klasyfikacji żeńskiej. Brawo!

W grupie B (ur. 2007 i młodsi)

Pierwsze miejsce wywalczył nasz Dawid Klejdysz z dorobkiem 6 pkt. Na drugim miejscu, także z 6 pkt., ale z mniejszą ilością małych punktów, uplasował się Karol Makarewicz z Królówki. Trzecie miejsce przypadło Bartkowi Piszczkowi z Szachownicy!