RSS

Aktualności

• Wednesday, 17 June 2020r. Sport

KS Szachownica na medal w Internetowych Mistrzostwach Polski w Szachach

W weekend 12 i 13 czerwca odbyły się internetowe Mistrzostwa Polski Szkół i Przedszkoli w których wzięło udział kilkunastu szachistów Klubu Sportowego Szachownica, a w całych zawodach uczestniczyło, aż 1600 osób z całej Polski!

Vce Mistrzem Polski Przedszkolaków został 6 letni Milan Chmielek, który wygrał wszystkie 6 partii i minimalnie przegrał w punktach pomocniczych walkę o złoty medal. Bardzo wysokie miejsce odnotował drugi z przedszkolaków Hubert Chorąży, który uzyskał 5 pkt. z 6 partii i ostatecznie zajął 11 miejsce. Warto dodać, że od 3 do 11 miejsca zawodnicy mieli tyle samo pkt. więc Hubertowi zabrakło dosłownie 0.5 pkt. aby stanąć na podium.

Pozostali zawodnicy Szachownicy pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając sporo partii z wyżej notowanymi zawodnikami z innych klubów szachowych.

Patronat Mistrzostw objęła Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz Wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE Łukasz Turlej"