RSS

Aktualności

 • Monday, 20 November 2023r. Oświata

  Uczniowie z SP Brzezie brali udział w różnorakich aktywnościach.

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzeziu mogli wziąć udział w różnorakich aktywnościach rozwijając swoje kompetencje i poznawać nowe zainteresowania, a tych było niemało. Przeczytajcie sami. 

  Warsztaty kulinarne

  15 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne z Panem Łukaszem Grabowskim. Pan Łukasz jest utytułowanym kucharzem, dla którego gotowanie to nie tylko zawód, ale również pasja. Na co dzień pracuje w restauracji Allegra w Gierczycach, choć czasem organizuje warsztaty dla dzieci. Uczniowie mieli okazję nie tylko poznać tajniki gotowania, ale również sami coś przyrządzić. Dzieci samodzielnie przygotowały ciasto na pizze oraz mogli sami dobrać składniki i ułożyć na wcześniej przygotowanym cieście. Uczniowie przy wspaniałej zabawie mogli również się czegoś nauczyć. Oczywiście przygotowane pizze mogli później zjeść ze smakiem. Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi za wspaniałe zajęcia i podzielenie się swoją pasją.

  „Na tropie afery – gdzie podziały się litery?”

  16 listopada klasy 1-3 miały okazję brać udział w przedstawieniu „Na tropie afery - gdzie podziały się litery", który zagrał teatr „Maska". Przedstawienie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Miejską w Wieliczce „Mediateka". Spektakl miał za zadanie zachęcić dzieci do częstszego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Dzieci wyszły z przedstawienia bardzo zadowolone, może skorzystają z rad Pana Lupy, który był jednym z głównych bohaterów. Dziękujemy za zorganizowanie przedstawienia  i zaproszenie. 

  Czy znamy Tabliczkę Mnożenia?

  17 listopada upłynął w naszej Szkole pod znakiem XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Zgodnie z hasłem akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” uczniowie klasy IV przepytywali starszych uczniów klas V-VIII. Dlatego, by móc przepytywać innych, sami musieli wcześniej wykazać się znajomością tabliczki rozwiązując łamigłówkę z hasłem. Bezbłędne rozwiązanie dawało tytuł Egzaminatora.
  W tym dniu odpytywani ze znajomości tabliczki mnożenia byli także dorośli: nauczyciele,  obsługa i rodzice przyprowadzający dzieci do szkoły.
  Każdy, kto wykazał się umiejętnością mnożenia i dzielenia, otrzymywał certyfikat potwierdzający uzyskanie tytułu: Eksperta tabliczki mnożenia.
  W tym dniu uczniowie rozwiązywali również zadania – łamigłówki matematyczne
  „12 stacji zadaniowych”, gdzie tylko poprawne odpowiedzi przeprowadzały uczniów przez wszystkie stacje w odpowiedniej kolejności zaliczając zadanie.
  To była dobra i pożyteczna zabawa!

  Karolina Kukiełka

Galeria