RSS

Aktualności

 • Monday, 15 April 2024r. Kultura

  Chór „Gaudium” koncertuje

  6 kwietnia 2024 roku nasz Gminny Chór „Gaudium” miał przyjemność wystąpić w miejscowości Wolica w Klubie Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta podczas spotkania Pań z Centrum Aktywności Seniora – mieszkanek XVIII Dzielnicy Miasta Krakowa z Wróżenic, Kościelnik, Branic, Chałupek oraz Wolicy. Nasz chór rozpoczął tegoroczny cykl koncertów zgodnie z projektem: „Promocyjna trasa koncertowa Gminnego Chóru Gaudium” realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kłaj. Celem projektu jest promocja poza granicami naszej Gminy działań podejmowanych przez mieszkańców w zakresie kultury, turystyki, aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim przedstawianie Gminy Kłaj, jako Gminy przyjaznej turystom, gościom. To właśnie Gminny Chór Gaudium działający przy Gminnym Centrum Kultury w Kłaju koncertując w miejscowościach poza terenem Gminy będzie miał okazję na dotarcie do jak największej grupy odbiorów. „Gaudium” pod batutą Renaty Kamoda i przy akompaniamencie Marii Arkusz pracuje intensywnie dwa razy w tygodniu. Obecnie chór liczy 29 osób i nadal chętnie w zespole będą widziani nowi chórzyści. Zapraszamy do zapisów.
  Chór zaśpiewał 8 utworów o różnym charakterze – słuchacze usłyszeli piosenki ludowe oraz te z cyklu „Jak za dawnych lat”, piękną pieśń „Czarne maki”, „To świt to zmrok”. Na zakończenie wspólnie ze słuchaczami zaśpiewali „Sokoły”.
  Gościnność oraz serdeczne przyjęcie na długo pozostanie w pamięci chórzystów. Przekazane zostały  materiały promujące Gminę Kłaj.
  Bardzo dziękujemy Pani Jolancie Żarnik - Kierownik Klubu Jedność Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta za miłe przyjęcie. Dziękujemy Dyrektor GCK Pani Magdalenie Godzic Hossein za pomoc w organizacji koncertu. Zapraszamy do rewizyty w naszej Gminie.
  Kolejny koncert z tego cyklu odbędzie się 21 kwietnia w Pawlikowicach.
                                                                                                                        Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kłaj
  Projekt dofinansowany przez Gminę Kłaj

Galeria