1% dla lokalnych organizacji

Przekazując 1% przyczyniamy się do wsparcia organizacji pożytku publicznego i ich inicjatyw. A te dotyczą wielu bardzo ważnych dla nas obszarów i działań – od charytatywnych, przez sportowe, kulturalne, wspierające osoby niepełnosprawne i bezpieczeństwo publiczne.

Przekazując 1% na rzecz OPP działających na terenie Gminy Kłaj, wspieramy rozwój społeczności lokalnej. Pomagając organizacjom, pomagamy rozwiązywać codzienne problemy, które nierzadko dotykają Nas samych.

Organizacje Pożytku Publicznego stanowią nasz wspólny kapitał, działają, pokazując jak sami możemy pomagać innym. Dostrzegając ich zaangażowanie, miejmy świadomość jak wiele zależy od naszego wsparcia.  Społecznicy dają z siebie 100 % - Ty możesz przekazać 1% i pomóc realizować działania na terenie swojej Gminy!

1. STOWARZYSZENIE RODZICÓW DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH "DOBRO DZIECKA" – KRS 0000057765

Misja: Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym wspieranie aktywizacji zawodowej, tworzenie i doskonalenie instrumentów zwiększających możliwości osób niepełnosprawnych, działalność edukacyjno-szkoleniowa i usługi doradcze. Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu.

2. STOWARZYSZENIE NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM DZIECI I MŁODZIEŻY "ŻYCZLIWA DŁOŃ"  -  KRS 0000106569

Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, szczególnie dzieci i młodzieży oraz rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzi placówki w Niepołomicach, Szarowie i Brzeziu. Stwarza warunki do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk, zarówno zdrowych, jak i z orzeczeniem o niepełnosprawności.

OSP Z TERENU GMINY KŁAJ

Wystarczy wpisać nr KRS Związku OSP Rzeczypospolitej Polskiej –  0000116212 i

WAŻNE ! W części INFORMACJE UZUPEŁNIAJACE:  rubryka „Cel szczegółowy 1%” wpisać: nazwę OSP, dokładny adres i kod pocztowy.

3. OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W BRZEZIU

Brzezie 271

4. OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W DĄBROWIE

Dąbrowa 151

5. OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W KŁAJU

Kłaj 702
32-015 Kłaj

6. OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W ŁĘŻKOWICACH

Łężkowice 96
32-015 Kłaj

7. OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W SZAROWIE

Szarów 346b

8. OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W TARGOWISKU

Targowisko 423
32-015 Kłaj

9. Krakowski Klub Karate Tradycyjnego lub Krakowski KKT - KRS 0000110034

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego prowadzi treningi przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. W Klubie ćwiczą  już czterolatki, a wśród trenujących jest wiele dziewczynek, bo kto powiedział, że mogą chodzić tylko na balet? Młodzi adepci karate uczą się dyscypliny, etykiety, pomagania słabszym oraz szacunku dla starszych. Także tego, że sukces nie przyjdzie sam. Regularne treningi zapewniają sprawność fizyczną, koordynację, pewność siebie, panowanie nad emocjami. Dają świadomość, że najważniejsza jest praca nad sobą, nawet jeśli nie zawsze się nam chce. Założyciel Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego sensei Rafał Wajda jest wielokrotnym Mistrzem świata, Europy i Polski, czołowym zawodnikiem kadry narodowej.