RSS

Aktualności

 • Sunday, 8 December 2019r. Kultura

  Święto Brzezia 2019 oraz 100-lecie istnienia OSP

  Tegoroczna impreza Święto Brzezia była niezwykła z dwóch powodów. Pierwszym był jubileusz 100-lecia, jaki obchodziła nasza jednostka, drugim przekazanie nowego wozu strażackiego. 

  Świętowanie zaczęliśmy już w piątek zabawą z DJ-ami, a następnie koncertem zespołu Elixir. Grupa znana jest z takich utworów jak „Piękna”, „Hej mała”, „Wisienka”. Młodzi ludzie stanowiący większość bawiących się szaleli pod sceną. Impreza zakończyła się po północy.

  Sobotni poranek był bardzo istotny ze względu na uroczystość naszego jubileuszu. Rozpoczęliśmy go o godzinie 10:00 mszą świętą w kościele parafialnym prowadzoną przez księdza proboszcza Stanisława Maroszka. Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych oraz zaprzyjaźnionych jednostek w asyście orkiestry dętej z Gdowa na boisko sportowe. Po uroczystym apelu nastąpiło podniesienie flagi państwowej. Następnie zgromadzeni goście oraz mieszkańcy Brzezia mieli możliwość zapoznania się z historią naszej jednostki. Z okazji tak ważnego jubileuszu zostały naszym druhom wręczone odznaczenia za wieloletnią służbę na rzecz społeczności lokalnej. Otrzymaliśmy także nowy wóz strażacki marki Renault, który został poświęcony przez księdza proboszcza. Ze swojej strony pragnęliśmy w tym dniu podziękować osobom, które miały wkład w rozwój Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości. Wręczyliśmy dyplomy oraz statuetki. By uczcić 100-lecie naszej jednostki została zamówiona tablica pamiątkowa, do której każdy z mieszkańców oraz gości mógł wbić jubileuszowego gwoździa. Część oficjalna została zakończona poczęstunkiem. 

  Sobotni wieczór rozpoczęliśmy przy muzyce zespołu Reaktywacja. Można było skorzystać z pysznej gastronomii oraz kupić cegiełkę na rzecz naszej OSP. Dzieci miały możliwość szaleństw na zamkach dmuchanych i trampolinach. Czas mijał szybko w oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru – zespół Mig. Grupa złożona z czwórki rodzeństwa Gwiazdowskich wylansowała takie przeboje jak chociażby „Miód malina”, „Wymarzona”, „Lalunia”, „Nie ma raju”. Tłumy ludzi odwiedziły stadion sportowy, by wspólnie pośpiewać i potańczyć. Koncert na pewno na długo zapadnie w pamięci. 

  Niedzielne popołudnie mimo zmiennej pogody rozpoczęło się od Turnieju strzeleckiego z broni sportowej o Puchar Naczelnika OSP. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym związanym ze strażą. Wszyscy zgromadzeni mogli posłuchać występu wokalnego dzieci z placówki wsparcia dziennego w Brzeziu. Punktem kulminacyjnym wieczoru było losowanie nagród z zakupionych cegiełek. W tym roku można było wygrać m.in. rowery górskie, telewizor czy skuter. Losowanie prowadzone przez pana Wojciecha Biernata, naszego konferansjera, trzymało w napięciu do samego końca. Od godziny 21 można było znów potańczyć przy dźwiękach zespołu Reaktywacja. Po godzinie 22 nastąpił pokaz sztucznych ogni. Impreza zakończyła się przed północą.

  Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznego Święta Brzezia oraz naszego jubileuszu. 

  Dziękujemy naszym sponsorom:

  • GMINA KŁAJ
  • ALEKSANDRA JAN WŁODARZ
  • ANDRZEJ GÓRSKI CZŁONEK ZARZĄDU MAŁOPOLSKIEGO BANKU SPÓŁDZIELCZEGO
  • BISTRO „FRYKAS”
  • CC BUD
  • CENTRUM BUDOWLANE NIEGOWIĆ
  • EVENT SERVIS DANIEL RAJCA
  • F.H.U. RAKOCZY ROBERT RAKOCZY
  • FHU BeHaPe PATRYCJA RAJTARSKA USŁUGI BHP, SZKOLENIA 
  • FHU KUKIEŁKA AUTOMATYKA
  • FIRMA „DZIUN” NIEWIARÓW
  • FIRMA HANDLOWO TRANSPORTOWA ALEKSANDRA I RAFAŁ FILIPOWSCY
  • FIRMA JAMAT
  • ROSZEK BRZEZIE
  • HALINA ŚWIEŻY
  • HAPPY FEET GABINET PODOLOGICZNO -KOSMETYCZNY
  • HYDRODOM SEWERYN WAJDA
  • INSTYTUT HODOWLI I AKLIMATYZACJI ROŚLIN
  • JOANNA I MATEUSZ KUKIEŁKA
  • JOANNA I PIOTR WŁODARZ
  • KABELEK.COM.PL
  • KAM-BRUK KAMIL BUŁAT
  • KAMEL BUD KRZYSZTOF CHMIELEK
  • KOM-WIT WITOLD JANKOWICZ
  • KRYSTYNA I BOGDAN PROCHWICZ
  • LOLEK ELECTRO KAROL LISOWSKI
  • LUK-KLIM ŁUKASZ KIEDACZ
  • LUK-MAR ŁUKASZ MIKUTOWSKI
  • MEBLE Z POMYSŁEM GRZEGORZ ROGOWSKI
  • MEGA TRANS LISOWSKI
  • MEGA-BUD MATEUSZ RADWAŃSKI JAROSŁAW BARAN
  • MONIKA I STANISŁAW DZIERŻBIŃSCY
  • MOTOMAJSTER PAWEŁ SŁABOSZ
  • PAW-MET PAWEŁ JĘDRZEJCZYK
  • PIEKARNIA CUKIERNIA JANEK
  • PIZZERIA POD KASZTANAMI
  • PIZZERIA TOMSON NIEPOŁOMICE
  • POWIAT WIELICKI
  • PETROS BRAMY PIOTR SZLACHTA
  • PS SKLEP PAULINA CIEŚLA
  • RAD- CAR GRZEGORZ RADWAŃSKI
  • RADNY BRZEZIA ANDRZEJ KUCZKO
  • RADNY GRUSZEK MARCIN KOWALCZYK
  • RADNY POWIATOWY ZDZISŁAW PROCHWICZ
  • ROMAN WCISŁO ZASTĘPCA DYREKTORA DEPARTAMENTU FUNDUSZY EUROPEJSKICH
  • SALON FRYZJERSKI „MODNETO”
  • SKLEP ZOOLOGICZNY „LORA”
  • SKLEP GROSZEK WOJCIECH RAJCA
  • SOŁTYS BRZEZIA KRYSTYNA WYPOREK
  • SOŁTYS GRUSZEK MONIKA GAJ
  • SUPER IMPREZA KRZYSZTOF BUCZEK
  • TKKF „WIARUS” NIEPOŁOMICE
  • TRASA TURYSTYCZNA KOPALI SOLI W WIELICZCE S.A.
  • ZDZISŁAW WŁODEK

  Szczególne podziękowania należą się również tym wszystkim, którzy udostępnili nam swój sprzęt oraz w znaczny sposób pomogli w przygotowaniu wydarzenia:

  • Gmina Kłaj
  • Adam Dziadur
  • Mateusz Strojek
  • Mateusz Jastrzębski
  • IHiAR Grodkowice
  • Rafał Opryszek
  • Krzysztof Iwulski
  • OSP Szarów 
  • OSP Niepołomice
  • OSP Staniątki
  • OSP Kłaj
  • KP PSP Wieliczka
  • Małopolskie przedsiębiorstwo gospodarki odpadami

  Pragniemy również bardzo serdecznie podziękować st. kpt. Tomaszowi Sroga za poprowadzenie uroczystości Wojciechowi Biernat za prowadzenie imprezy. Orkiestra dęta z Gdowa za oprawę muzyczną.

Galeria