RSS

Aktualności

• Monday, 25 March 2019r. Sport

Wiosenny Turniej Gry Novuss dla Osób Niepełnosprawnych

Po raz drugi w Polsce został zorganizowany Wiosenny Turniej gry Novuss (Bilard Marynarski) dla osób niepełnosprawnych, który odbył się 19 marca 2019 r. w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj. Wszystkim zawodnikom towarzyszył doskonały wiosenny nastrój.

Do rywalizacji przystąpiło 10 par (20 zawodników) z ŚDS Tomaszkowice, ŚDS Brzezie oraz Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce. Poziom graczy był bardzo wyrównany, na prowadzeniu uplasowały się 4 pary. Walka o trzecie miejsce była bardzo zacięta, gracze musieli mieć dogrywkę, ponieważ zdobyli jednakową liczbę punktów, w której ostatecznie, wygrała para z Brzezia (Dawid S./Marcin Z.) i zajęła III miejsce, na II pozycji była para z Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce (Marcin K./ Franciszek K., a I miejsce wywalczyła para mieszana Daniel G. z Wieliczki /Piotr S., z Tomaszkowic) Bardzo dobry poziom zaprezentowała także para z ŚDS Tomaszkowice (Lucyna T./Krzysztof G., przegrała w dogrywce i ostatecznie zajęła IV miejsce. Pamiątkowe puchary i drobne upominki, przygotowane przez organizatorów wręczył Wicestarosta Powiatu Wielickiego Henryk Gawor.

Liczymy, że zawodnicy będą kontynuowały swoją przygodę z Novusem (Bilard Marynarski), biorąc udział w kolejnych zawodach, które planujemy organizować cyklicznie 2 razy w roku. Zapraszamy także do udziału inne placówki wychowawcze, pracujące z osobami niepełnosprawnymi do udziału w naszych wydarzeniach.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Turnieju oraz władzom Gminy Kłaj, Gminy Biskupice i Powiatu Wielickiego.