RSS

Aktualności

  • Tuesday, 17 September 2019r. Sport

    Szachy w przedszkolach w Gminie Kłaj

    Pragniemy poinformować, że od września 2019 roku, „Szachownica Kłaj” prowadzi zajęcia szachowe w przedszkolach na terenie Gminy Kłaj. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w pierwszych darmowych-pokazowych zajęciach, które prowadzi instruktor Polskiego Związku Szachowego Pani Anna Matylewska-Para.  Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie naszego Gminnego Klubu Szachowego: www.szachownica.org.pl lub na www.facebook.com/szachyklaj

    Zbigniew Gądor: „Szachy w przedszkolach to kolejny krok, który przyczyni się do rozwoju „Królewskiej Gry” na terenie Gminy Kłaj. „Szachownica”, która istnieje od niespełna dwóch lat zgromadziła już sporą ilość zawodników  i od tego czasu reprezentujemy naszą Gminę w wielu turniejach szachowych. Gra w szachy wymaga opracowywania różnych, stale modyfikowanych strategii, ciągłego podejmowania decyzji. W trakcie gry aktywowane są zdolności intelektualne, a wszystko po to, aby zaprojektować zwycięską strategię. Musi być ona na bieżąco weryfikowana, ze względu na odpowiedzi przeciwnika. Nie uczymy dzieci grać w szachy dla samego grania, staramy się wyciągać z „Królewskiej Gry” znacznie więcej przy tym zapewniając sobie świetną zabawę”.

    Szachownica

Galeria