RSS

Aktualności

• Friday, 5 November 2021r. Sport

Otwarte Mistrzostwa Subregionu Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego

W dniu 3.05.2021 w Szkole Podstawowej w Staniątkach uczniowie Szachownicy wystartowali w pierwszym stacjonarnym turnieju szachowym po bardzo długiej przerwie. W zawodach eliminacyjnych, które zostały podzielone na trzy grupy wiekowe przyjechało, aż 18 uczniów klubu Szachownica!

W grupie najmłodszej (początkującej) pierwsze miejsce zajął Miłosz Łakomy, który wygrał wszystkie partie i z wynikiem 6/6 wygrał swoją grupę wiekową. Do samego końca jego koledzy Tomasz Sendur i Tymon Woźniak walczyli o turniejowe podium, ale niestety zabrakło trochę szczęścia i chłopaki zajęli ostatecznie wysokie 6 i 7 miejsce. W tej grupie można było uzyskać normę na kategorię szachową:

• Antoni Nosek – 25 miejsce, 2.5 pkt.
    • Adam Zastawniak – 26 miejsce, 2.5 pkt.

W grupie starszej (dzieci urodzeni w 2011 i młodsi) pierwsze miejsce zajmuje Tobiasz Walasik, który uzyskał 6 pkt z 7 partii. Tobiasz zagrał bardzo dobre zawody pokonując już w pierwszej rundzie naszego drugiego zawodnika na podium w tej grupie Milana Chmielka, który ostatecznie zajął wysokie trzecie miejsce.

Miejsca naszych uczniów:

• Tobiasz Walasik - 1 miejsce, 6 pkt.
    • Milan Chmielek - 3 miejsce, 5 pkt.
    • Michał Wanat – 23 miejsce, 2.5 pkt.
    • Antoni Grandys – 26 miejsce, 2.5 pkt.
    • Fabian Szewczyk – 28 miejsce, 2 pkt.

W grupie B wzięło udział troje uczniów klubu Szachownica. Najwyżej uplasowała się Karolina Serafin, która zajęła 17 miejsce, uzyskując 3.5 pkt. Finalistka Mistrzostw Polski - Kamelia Chmielek zajęła 20 miejsce z dorobkiem 3 pkt. Wynik Kamelii pokazuje jak silne zawody miały miejsce w Staniątkach. Towarzystwo dziewczynom w tej grupie dotrzymywał Filip Śleziak, który zawody zakończył na 27 miejscu z dwoma punktami. Brawo.