RSS

Aktualności

• Friday, 7 May 2021r. Sport

Mistrzowie Polski z Szarowa

Szkoła Podstawowa w Szarowie jest jedyną w gminie placówką prowadzącą oddziały sportowe. Ta przygoda rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to Klub Sportowy PODWAWELSKI z Krakowa podpisał porozumienie ze szkołą w zakresie szkolenia sportowego uczniów klas 1-3. A to wszystko dzięki przypadkowemu spotkaniu i przychylności Pani Dyrektor Marzeny Czyż.

Program klas sportowych realizowany jest w zakresie akrobatyki sportowej i tańca rock’n’rolla akrobatycznego. Systematyczny trening prowadzi do harmonijnego rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka, ma wpływ na rozwój wszystkich zdolności motorycznych takich jak: szybkość, skoczność, siła, zwinność i koordynacja.

Uczniowie klas sportowych biorą udział w licznych pokazach i zawodach sportowych. Na terenie Gminy już szósty raz zorganizowane zostały zawody o Puchar Wójta Gminy Kłaj w rock’n’rollu akrobatycznym. To wydarzenie sportowe już na stałe wpisało się w kalendarz zawodów i jest finansowane ze środków Gminy Kłaj. Po siedmiu latach współpracy możemy pochwalić się dużymi sukcesami. Gdy w 2020 roku Mistrzami Krakowa w kategorii młodzików młodszych została para Amelia Kmiecik i Konrad Bartoszek wiedzieliśmy, że to dopiero początek osiągnięć uczniów naszej szkoły.

Prawdziwa euforia emocji wybuchła po Mistrzostwach Polski w 2021 roku organizowanych w Zielonej Górze. Pary z Szarowa zdeklasowały rywali i sięgnęły po najwyższe trofea.

Dudzińska i Krzysztof Faryna.

W kategorii formacji par młodzików 1 miejsce zdobyła formacja Black Pearl, której choreografia nawiązywała do filmu „ Piraci z Karaibów”. W wyższej kategorii - młodzików, na 3 stopniu podium stanął uczeń Julian Piszczek tańczący z Alicją Skowronek, który jest absolwentem klasy sportowej, która jako pierwsza została otwarta w 2014 roku. Gratulujemy zawodnikom i trenerom, dziękujemy rodzicom za zaufanie i zaangażowanie.
    Życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy.