RSS

Aktualności

• Monday, 20 May 2019r. Sport

Mistrzostwa Gminy Kłaj w Szachach - 2019

18 maja w Szkole Podstawowej w Kłaju odbył się turniej o tytuł Szachowego Króla Gminy Kłaj. W turnieju wystartowało, aż 110 zawodników! Najmłodszy zawodnik miał 4 lata, a najstarszy 75 lat! Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe, z tempem 30 min na zawodnika, pod czujnym okiem sędziego klasy państwowej Pawła Mrozińskiego.

Pierwszy raz w historii tych mistrzostw wyłoniliśmy nie Króla, a Królową naszej Gminy, którą została Natalia Dziża ze Szkoły Podstawowej w Grodkowicach! Natalia uzyskała najwyższy ranking z wszystkich pierwszych miejsc z poszczególnych grup, co sprawiło, że tytuł powędrował właśnie do niej!

W grupie dzieci urodzonych w roku 2011 i młodszych (maks. V kat.) najlepszym zawodnikiem został Karol Gądor, który zdobył 6 pkt i wykonał normę na IV kategorie szachową. Drugie miejsce zajął Franciszek Gryboś, który także skończył turniej z 6 pkt. minimalnie przegrywając w punktach pomocniczych z Karolem. Trzecie miejsce wywalczył Mateusz Banasiak z dorobkiem 5.5 pkt!

W grupie dzieci urodzonych w 2010-2004 najlepsza została Natalia Dziża 6.5 pkt, zdobywając tytuł Szachowej Królowej Gminy Kłaj! Drugie miejsce po bardzo dobrze rozegranym turnieju przypadło Szymonowi Kusakowi 6 pkt! Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Klejdysz, także z dorobkiem 6 pkt.

W trzeciej grupie wystartowało 18 zawodników. Rywalizacja odbywała się na dystansie 6 rund, a pierwsze miejsce wywalczył z kompletem zwycięstw Rafał Matubowski z Kłaja, Drugie miejsce dla Mariana Staśko 5 pkt, a na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Kołtun 4.5 pkt.

W klasyfikacji rodzinnej w której liczyła się suma dwóch najlepszych wyników turnieju, bezkonkurencyjni byli Szymon i Karol Gądor, którzy łącznie zdobyli 11 pkt! Na drugim miejscu uplasowali się Kamelia i Milan Chmielek 9.5pkt, a trzecie miejsce dla Dawida i Adriana Klejdysz, także 9.5 pkt.

Przy tak dużej ilości zawodników nie mogło się obyć bez wykonanych norm na kategorie szachowe