RSS

Aktualności

 • Monday, 6 September 2021r. Sport

  Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w szachach klasycznych

  Klub Szachownica podsumowuje bardzo dobry występ swoich zawodników w Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski w szachach klasycznych. W Międzynarodowych Mistrzostwach wzięło udział łącznie 600 osób!


  W turnieju wzięło udział 6 naszych uczniów:

  Milan Chmielek 3 miejsce
  Tobiasz Walasik 10 miejsce
  Tymon Woźniak 11 miejsce
  Filip Kołos 14 miejsce
  Miłosz Łakomy 17 miejsce
  Kamelia Chmielek 17 miejsce

  Najlepszy wynik uzyskał najmłodszy z naszych Milan Chmielek, który w grupie E zajął 3 miejsce. Milan w turnieju odnotował 5 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. W drugiej rundzie trudna partia z reprezentantem Niemiec, w której po debiucie była mocno na korzyść Milana. Niestety nasz zawodnik resztę partii rozegrał zbyt szybko, co wykorzystał późniejszy zwycięzca turnieju. Milan miał długą przerwę od stacjonarnych turniejów szachowych, więc jego wynik uznajemy za duży sukces!

  Bardzo dobry turniej rozegrał Tobiasz Walasik, który zajął wysokie 10 miejsce w grupie D. Tobiasz zalicza drugi wyczerpujący turniej w bardzo krótkim czasie, ale pomiędzy tymi turniejami widać duży progres naszej "błyskawicy". Tobiasz zwolnił swoje partie, gra mądrze, spokojnie i możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość na kolejne starty Tobiasza w turniejach.

  Tymon Woźniak 11 miejsce! Solidny występ Tymona, który podobnie jak Tobiasz kilka dni przed tym turniejem rywalizował w MMM w Bystrem. Szachowy progres Tymona jest imponujący, miesiąc temu pojechał na turniej do Staniątek, aby zdobyć swoją upragnioną V kategorię, a na Międzynarodowe Mistrzostwa przyjechał już z III i z nastawieniem, że powalczy o II. Nie udało się, ale 11 miejsce to bardzo dobry wynik!

  Nie trzeba daleko rozglądać się w tabeli za kolejnym naszym zawodnikiem. Filip Kołos zajął 14 miejsce! Filip rozpoczął turniej bardzo źle, szybkie rozgrywane przez niego partie sprawiały, że wychodził jako jeden z pierwszych z sali gry, aż do momentu rozpoczęcia rundy numer 5. Po rozmowach z trenerem i rodzicem Filip zmienił swoje podejście i z ostatnich trzech rund odnotował 2.5 pkt! Możemy tylko sobie gdybać, co by było, gdyby Filip od początku z takim nastawieniem zaczął rywalizację.

  Na 17 miejscu z trzema punktami znalazł się Miłosz Łakomy. Turniej rozpoczęty bardzo dobrze i optymistycznie, bo już w pierwszej rundzie Miłosz pokonał wyżej od siebie rozstawionego zawodnika. Niestety w kolejnych rundach pojawiły się porażki. Najpierw ze zwycięzcą całego turnieju i później przegrana ze swoim przyjacielem Tymonem Woźniakiem. Na pewno nie można powiedzieć, że Miłosz przegrywał swoje partie bez walki, na co dowodem są jego zapisy partii, które już na najbliższych zajęciach trafią w ręce trenerów do analizy.

  Jedyna nasza reprezentantka Kamelia Chmielek rozpoczęła Mistrzostwa z dużym przytupem! Pierwsza partia z numerem 1 zakończona remisem. W kolejnej rundzie na celowniku Mistrzyni Polski do lat 8 i pierwsze zwycięstwo. Po 4 rundach Kamelia zajmowała 2 miejsce w grupie no i niestety coś się posypało.. Trzy ostatnie rundy i niestety trzy porażki, Kamelia wychodziła po każdej rundzie jako jedna z ostatnich, co pokazuje jak długo starała się walczyć o turniejowe punkty. Po analizie zapisów partii będziemy pewnie mądrzejsi i na pewno wspólnie z Kamelką solidnie popracujemy, aby pojechała bardzo dobrze przygotowana na zbliżające się Mistrzostwa Polski!

  PS. W turnieju szachów błyskawicznych nasz trener FM Kacper Polok zajmuje 10 miejsce! W turnieju wzięło udział 103 zawodników w tym kilku arcymistrzów.

  Klub Szachownic

Galeria