RSS

Aktualności

• Monday, 21 October 2019r. Sport

Finały Powiatowej Ligi Szkolnej w Szachach już za nami

18 października w Dom pełen kultury w Staniątkach odbyły się finały Powiatowej Szkolnej Ligi Szachowej w których pod okiem Zbyszek Gądor wzięło udział, aż 58 naszych zawodników! Turniej frekwencyjnie został zdominowany przez Gminę Kłaj, co sprawiło, że dzieci czuły się jak u siebie, a to przełożyło się na następujące wyniki:

Klasyfikacja indywidualna:

Pierwsze miejsce w grupie A i swój upragniony wywalczył niespełna 6 letni Milan Chmielek z przedszkola w Grodkowicach! Milan był najmłodszym zawodnikiem w swojej grupie, w której na 6 rozegranych partii wygrał wszystkie, nie dając szans dużo starszym i bardziej doświadczonym przeciwnikom.

Z bardzo dobrej strony w tej grupie zaprezentował się Konrad Bartoszek z SP Szarów, któremu zabrakło 0.5 pkt do turniejowego podium! Tuż za nim uplasował się Rafał Marzec z SP Kłaj uzyskując mocne 4.5 pkt. Najlepszą naszą zawodniczką została Dorota Jankowicz z SP Szarów, która odnotowała 4 oczka.

W grupie B najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Szymon Kusak z SP Szarów, który do samego końca walczył o podium, niestety przegrywając ostatnią partię co sprawiło, że spadł na 10 miejsce uzyskując 4 pkt. Tyle samo punktów uzyskał Fabian Szewczyk z SP Kłaj, zajmując ostatecznie 15 miejsce. Najlepszą zawodniczką została Kamelia Chmielek z SP Grodkowice.

W grupie C mieliśmy tylko jednego naszego reprezentanta, był nim Dawid Klejdysz z SP Kłaj. Zwycięzca dwóch poprzednich etapów tych rozgrywek grał w najmocniejszej grupie ostatecznie zajmując wysokie 8 miejsce zdobywając 3 pkt.

Klasyfikacja drużynowa:

W klasyfikacji drużynowej walka o podium trwała do samego końca i na trzecim miejscu z taką samą ilością punktów uplasowały się szkoły z Szarowa i Sierczy, ale po podliczeniu przez organizatorów punktów pomocniczych minimalnie lepsza okazała się szkoła z Gminy Kłaj! Ogromna w tym zasługa dla szachowych liderów tej szkoły: Doroty Jankowicz i Szymona Kusaka, którzy w każdym turnieju dokładali mocne punkty, zdobywając przy tym swoje złote medale

Duże brawa należą się wszystkim pozostałym naszym zawodnikom! Każdy w mniejszy lub większy sposób przyczynił się do tak wspaniałej atmosfery jaka panowała w tych finałach!