RSS

Aktualności

 • Monday, 17 June 2019r. Sport

  Projekt Speed Skating

  Grupa 12 zawodników z naszej gminy trenujących wrotkarstwo szybkie, skorzystała z oferty zadania publicznego organizowanego przez Gminę Kłaj.

  W dniach 24.05 do 26.05 rolkarze naszej gminy wyjechali na trening do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie mieli możliwość korzystania z profesjonalnych torów do jazdy szybkiej. 

  Po dotarciu do Tomaszowa w godzinach popołudniowych odbył się pierwszy trening. Polegał on na zapoznaniu się z takim obiektem i jego wymaganiami. Największą trudnością było opanowanie prawidłowej jazdy na pochyłościach toru.

  W następnym dniu o godzinie 9.00, po rozgrzewce rozpoczęliśmy zaawansowany trening z miejscowymi klubami, aby przygotować się do rywalizacji w startach wyższej rangi. Po porannym bardzo intensywnym treningu pojechaliśmy do Zamościa. Tam zwiedziliśmy część murów obronnych, rynek z zabytkowymi kamienicami oraz ratusz. 

  Po obiedzie i odpoczynku, popołudnie spędziliśmy na torze wrotkarskim aby jeszcze raz doskonalić starty, jazdę w grupie, biegi na punkty oraz sztafety. Ten dzień zakończyliśmy wspólnym grillem.

  W trzecim dniu tj. w niedzielę rano na torze organizowane były zawody:   2-edycja GP o Puchar Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego. Na starcie pojawili się zawodnicy z wielu polskich klubów. Wszyscy nasi uczestnicy zgrupowania wystartowali by sprawdzić praktycznie zdobyte umiejętności. Podczas zawodów rywalizacja odbywała się w biegach indywidualnych i grupowych oraz wieloboju. Nasi zawodnicy zajęli miejsca na podium w kilku konkurencjach indywidualnych oraz zdobyli punkty w wieloboju. 

  Wyjazd treningowy na tor do jazdy szybkiej i tor uliczny pozwolił naszym zawodnikom na treningi na obiektach, których w naszej gminie i najbliższej okolicy  nie ma. Ponadto umożliwił zapoznanie się z warunkami panującymi na torze, pozwolił na zmniejszenie stresu i lepsze przygotowanie się do startów oraz wyrównał szanse na osiągnięcie lepszych wyników sportowych. 

  Renata i Henryk Olszowski

Galeria