RSS

Aktualności

 • Wednesday, 13 November 2019r. Oświata

  Pociąg do Wolności

  8 listopada w naszej szkole wybrzmiały piękne pieśni patriotyczne. W narodowych barwach odbyliśmy historyczną podróż Pociągiem do Wolności. Uczniowie naszej szkoły przedstawili wzruszający program słowno-muzyczny poświęcony 101. rocznicy Narodowego Święta Niepodłegłości.  Historyczna podróż rozpoczęła się od stacji Niewola, następnym przystankiem była stacja Powstania, potem I Wojna Światowa aż dotarliśmy do upragnionej Wolności. Na każdym przystanku przedstawiliśmy najważniejsze wydarzenia i postacie historyczne na przełomie 123 lat niewoli.

  Skrzypaczki: Emilia Tomasik, Julia Ślęczek, flecistka: Marysia Palej muzycznie oddały ducha narodu polskiego, który nigdy nie tracił nadziei na odzyskanie niepodległości.

  O godzinie 11.11 na stacji
  Wolność w naszej szkole rozbrzmiał Mazurek  Dąbrowskiego w honorowej asyście sztandaru szkoły. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję MEN Szkoła do hymnu.

  „Ja to mam szczęście,
  Że w tym momencie
  Żyć mi przyszło
  W kraju nad Wisłą
  Ja to mam szczęście”

  Taką refleksją nasza młodzież zakończyła podróż Pociągiem do Wolności.

  Dziękuję wszystkim artystom za wzruszający i refleksyjny występ, całej społeczności szkolnej, dyrekcji, nauczycielom za ,,biało-czerwone włączenie się do akademii” i narodowego śpiewu.

  Ewa Bułat

  Zobacz filmik

Galeria