RSS

Aktualności

 • Tuesday, 14 June 2022r. Oświata

  Etap Powiatowy Konkursu Matematycznego "Rachmistrz"

  Po długiej przerwie, 8 czerwca 2022 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny Rachmistrz, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach.

   

  Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 4-8. Uczestniczyło w nim 40 uczniów, reprezentujących 5 gmin powiatu wielickiego. Naszą gminę reprezentowało 6 uczniów. Jak zawsze, uczniowie rozwiązywali zadania wymagające wykazania się dużą wiedzą matematyczną. Musieli posługiwać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Udział w konkursie, poza rolą edukacyjną był też czasem dobrej zabawy i właściwie rozumianego współzawodnictwa.

  Konkurencja była duża, a każdy punkt decydujący. Na podium udało się dostać dwóm uczniom z naszej gminy:

  • Nikodem Błażewicz SP Kłaj - otrzymał tytuł Vicerachmistrza klas 4,
  • Barbara Grygierek SP Kłaj - otrzymała tytuł Vicerachmistrza klas 8.

   

   

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych osiągnięć.

  Koordynator konkursu
  Joanna Łysek

Galeria