RSS

Aktualności

 • Tuesday, 12 February 2019r. Oświata

  „Małe i duże Misie” - etap przedszkolny konkursu recytatorskiego

  7 listopada odbył się pierwszy etap konkursu recytatorskiego. Zadaniem dzieci było nauczyć się wiersza, którego bohaterem jest Miś. Z całego przedszkola chęć uczestnictwa zgłosiły aż 24 osoby. Przedszkolaki ćwiczyły recytację pod bacznym okiem rodziców oraz nauczycieli. Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe (3,4- latki oraz 5,6 – latki) zaprezentowały się wspaniale, dając popis zdolności aktorskich, wykazując się dobrą pamięcią, pokonując tremę przed występem.

  Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień jury udało się na naradę. W tym czasie dzieci wysłuchały utworu wykonanego przez grupę Smerfów „O kochaniu Misia” oraz obejrzały fragment bajki o „Złotowłosej i trzech Misiach”. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu.

  W grupie 3,4 – latków I miejsce zajął Jakub Rakoczy, II – Maksymilian Świętek, III - Izabela Seweryn. Wyróżnienie przyznano Franciszkowi Flądro.

  I miejsce w grupie 5,6 – latków zajęła Emilia Wrona, II – Milan Chmielek, III – Zuzanna Flądro. Wyróżniono występ Antoniego Noska.

  Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, a najlepsi również pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz pozostałym artystom, dzięki którym mogliśmy w miłej atmosferze uczcić zbliżający się „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

  Laureaci konkursu będą reprezentować nasze przedszkole w gminnym etapie, który odbędzie się 14 listopada 2019r. na terenie naszej szkoły. Powodzenia!

  Organizator konkursu
  Karolina Golarz

Galeria