RSS

Aktualności

  • Wednesday, 23 September 2020r. Kultura

    Promocja nowej książki o naszej gminie!

    Właśnie ukazała się nowa książka Regionalnego Koła Historycznego "Zadora" pt. "Wędrówki dalekie i bliskie”. Pejzaż kulturowy gminy Kłaj". Zawiera ona wyimki z dziejów naszej gminy. Znajdziecie tam Państwo artykuły przybliżające historię ochronki w Grodkowicach, dzieje kombinatu tartacznego oraz poczty w Kłaju, a także nieistniejącej już cegielni w Dąbrowie. Przeczytacie także o dawnych miejscach pochówku w Brzeziu, siedemnastowiecznych sporach granicznych w Łężkowicach oraz o mieszkańcach naszych wsi z XVI i XVII w. wspomnianych w rejestrach poborowych. Książka zawiera także ciekawe informacje o tym, jak budowa drogi z Wieliczki do Bochni wpłynęła na życie mieszkańców okolicznych wsi oraz podsumowanie badań członków Koła na temat kapliczki Matki Boskiej w Brzeziu.

    Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na promocję książki, która odbędzie się w Brzeziu, w najbliższą niedzielę 27 września o godz. 15:00 podczas Strażackiego Dnia Dziecka.

    Zadanie dofinansowane ze środków gminy Kłaj.

Galeria