RSS

Aktualności

 • Tuesday, 17 September 2019r. Kultura

  7 Targ w Targowisku

   

  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko oraz Rada Sołecka Targowiska organizację Targu w Targowisku mają opanowaną już do perfekcji. 7 Targ w Targowisku odbył się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września na łące przy Miejscu Obsługi Rowerzystów w Targowisku wśród wikliny, trawy, zapachu ziół, kosmetyków oraz smakołyków.

  Wśród słonecznej pogody, kupcy przybyli 1 września na łąkę przechadzając się między stoiskami na których zakupić można było dosłownie wszystko. W ofercie targowej znalazła się m.in. żywność. Przez wieś niósł się zapach pierogów, babeczek, chlebka, miodu, owoców, lemoniady, kawy, herbaty i soków… zależy kto co lubi. Oferta smakowitego jadła była tak bogata, że nikt kto spacerował się między kramami nie był głodny, przede wszystkim dlatego, że organizatorzy jako dobrzy gospodarze nie pozwolili na to, częstując przybyłych bigosem. Coś dla siebie na straganach mogli znaleźć również miłośnicy książek, kwiatów, zabawek, a także antyków.

  O dobry humor zebranych zatroszczyła się swoim góralskim śpiewem i żartem orkiestra z Podegrodzia. Dzieci nie tylko mogły spożytkować energię biegając wśród wiklinowych budowli, ale również uczestnicząc w warsztatach rzemiosła.

  Zadanie dofinansowane z dotacji Gminy Kłaj.

   

Galeria