RSS

Aktualności

 • Wednesday, 27 November 2019r. Informacje

  Jedenastka

  W dniu 11 listopada 2019 roku odbyło się wiele biegów w Polsce. Jedną z takich imprez była VIII edycja Niepodległościowej Jedenastki w Białym Kościele. Wydarzenie to miało na celu uczczenie 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a patronat nad nim objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

  Trasa biegu wyznaczona była po Ojcowskim Parku Narodowym. Najlepszym biegaczom trasa ta zajęła niecałe 40 minut. Na zakończenie Niepodległościowej Jedenastki odbyła się ceremonia wręczania nagród w poszczególnych kategoriach, których było sporo, począwszy od open, poprzez klasyfikację małżeństw od najmłodszych stażem do najstarszych. Wręczono puchary również najszybszym adwokatom i dziennikarzom. I miło nam poinformować, że wśród kategorii dziennikarzy był pan Wojciech Karłowski współpracujący z naszą gminą, a zarazem żołnierz tutejszego Składu –Jednostki Wojskowej, który zdobył III miejsce.

  W sumie w zawodach wystartowało 485 biegaczy. Każdy, kto wbiegł na metę był zmęczony, ale uśmiechnięty możliwością wystartowania w tym biegu, głównie ze względu na atmosferę tam panującą, duże znaczenie miał też doping kibiców oraz piękne, jesienne widoki na trasie.

  Za rok odbędzie się zapewne 9 edycja biegu w Białym Kościele, osobiście gorąco zachęcam wszystkich Mieszkańców Gminy Kłaj do wzięcia w nim udziału.

  Wojciech Karłowski

Galeria