RSS

Aktualności

 • Thursday, 25 November 2021r. Informacje

  Recyklingowe akcje społeczne

  Zrób coś dobrego dla innych zbierając plastikowe nakrętki. To nic nie kosztuje, a może zdziałać cuda. Każdego dnia miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A przecież można je wykorzystać robiąc przy tym dobry uczynek.

  „Gorąco zachęcam do zbierania plastikowych nakrętek i przeznaczanie ich na działania pomocowe innym. Jest to akcja nie tylko charytatywna ale również ekologiczna, a najlepsze jest w tym to, że przyłączyć się do niej może każdy. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca zebrane przez siebie nakrętki.” – zachęca do udziału w akcji Wójt Gminy Kłaj – Zbigniew Strączek.

  Ze specjalnych pojemników na nakrętki są one przekazywane do skupu - firmy recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny. Natomiast środki ze sprzedaży plastiku trafiają na konto fundacji pomagającej dzieciom z niepełnosprawnościami.

  Gdzie wrzucić plastikowe nakrętki? W Gminie Kłaj są dwa specjalnie pojemniki w kształcie serc - przy Urzędzie Gminy w Kłaju oraz przy Szkole Podstawowej w Szarowie.

Galeria