RSS

Aktualności

 • Monday, 15 April 2019r. Oświata

  Drodzy Rodzice!

  Strajkujemy od 8 kwietnia aż do odwołania. Zastanawialiśmy się, czy w ogóle przystąpić do protestu, czy pozostawienie dzieci jest etyczne. Uznaliśmy jednak, że musimy walczyć o wyższe wartości. Chcemy, żeby uczniowie na naszym przykładzie wiedzieli, że warto bronić własnych przekonań i walczyć dla dobra wspólnego.

  Wiemy, że niektóre media przedstawiają ten strajk jako walkę polityczną i walkę o pieniądze, ale nie jest tak, że zabiegamy tylko o wyższe wynagrodzenia. Płace są ważne w szczególności dlatego, że większość z nauczycieli zatrudnionych w Targowisku ma ukończony więcej niż jeden kierunek studiów. Nie czujemy się godnie wynagradzani.

  Kolejnym powodem przystąpienia do protestu była ostatnia reforma, która pokazała, jak niewydolny jest system oświaty. Kiedy projektowano reformę, zgłaszaliśmy swoje krytyczne uwagi, ale zostały one zignorowane. Skutkiem tego są przeładowane podstawy programowe, które jesteśmy zobowiązani realizować. Wy, Drodzy Rodzice, też to widzicie. Wasze dzieci mają dużo zadań, realizują projekty w domu, musicie im poświęcać czas, bo my nie jesteśmy w stanie wszystkiego utrwalić w szkole. Tak nie powinno być!

  Przerażające jest, że uczniowie klasy 7 i 8 nie nadążają z czytaniem lektur i z wszystkich przedmiotów muszą realizować w ciągu 2 lat takie same treści jak gimnazjalista w cyklu 3-letnim.

  Bardzo wspierają nas samorządy. Nasza szkoła wygląda tak pięknie i jest dobrze wyposażona dzięki gminie, która dopłaca do edukacji. Gdyby nie projekty unijne, nie mielibyśmy do dyspozycji takich pomocy, jakie mamy.

  Nie wiemy, kiedy ten strajk się zakończy. Zamierzamy wytrwać! Bardzo Was prosimy o cierpliwość. Wiemy, że dla Was, zwłaszcza rodziców najmłodszych dzieci to kłopot, bo nie macie z kim pozostawić swoich pociech, ale robimy to także dla nich. Wykształcenie jest wartością, o którą warto walczyć. Bez naszego buntu nic się nie zmieni.

  Czujemy Wasze wsparcie i dziękujemy, że jesteście w stanie zaopiekować się swoimi dziećmi. Myślimy o nich co dzień, nasze przedszkole i szkoła bez uczniów nie mają sensu. Bądźmy jednak razem, bo ten strajk pozwoli nam osiągnąć wspólny cel: chcemy zmian w oświacie!

  Z wyrazami szacunku,
  strajkujący nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Targowisku

Galeria