RSS

Aktualności

• Monday, 24 October 2016r. Sport

Światowy sukces karateków z Kłaja i Szarowa!

14 i 15 października do  w Tauron Areny przyjechało ponad 2000 zawodników z 38 krajów i 5 kontynentów.  Równolegle na 20 matach najlepsi karatecy świata zmagali się w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym, Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan, Turnieju Karate Koshiki i w Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym.  Zawodnicy z Kłaja i Szarowa z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego pokazali bardzo wysoki poziom wyszkolenia i święcili zasłużone triumfy. Konkurencja była olbrzymia, ale miesiące ciężkiej pracy zaowocowały doskonałymi rezultatami.

W Mistrzostwach Świata triumfowały nasze waleczne dziewczyny – Klaudia Mleko wywalczyła złoto w fukugo i srebro w kata, Karolina Wyporek – złoto w kumite, Wiktoria Zachariasz – złoto w kata. Chłopcy tez pokazali klasę – Krzysztof Buczek zdobył brąz w kata, a debiutujący w kategorii juniorów młodszych Arkadiusz Wilkosz –brąz w fukugo. Czytelnicy „samodzielności” od lat kibicujący naszemu klubowi zapewne są już obeznani w temacie, ale dla pewności przypomnimy -  fukugo jest konkurecją, w której karatecy wykonują na zmianę pokaz formy (kata)  i walczą z przeciwnikami (kumite).

W Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan zdobyliśmy 10 medali, w tym 3 złote – dzięki udanym startom Wiktorii Zachariasz , Arkadiusz Wilkosza oraz 2 srebrne – Michała Łacha i brązowe – Krzysztofa Buczka, Karoliny Wyporek, Arkadiusza Wyporka i Rafała Wajdy.

W Pucharze Świata Dzieci nasi młodzi sportowcy także nie zawiedli – Joanna Łyżwińska została złotą rekordzistką, zdobywając trzy razy najwyższe miejsce na podium – w kata indywidualnym, drużynowym oraz enbu. Małgosia Cieślak wywalczył złoto w kata indywidualnym i srebro w drużynie. Nina Zięba, startująca pierwszy raz w imprezie tej rangi  zdobyła srebro w kata indywidualnym . Złoto i dwa srebra wywalczyła Dominika Kmiecik, a Kamil Rak został dwukrotnym złotym medalistą w drużynie i enbu oraz brązowym w kata indywidualnym.  Dobrze wypadli także – Bartłomiej Chojnacki zdobywając srebro w kata drużynowym i Daniel Łaskarzewski przywożąc złoto w enbu.

Za każdym z tych medali kryje się wiele, wiele godzin ciężkich treningów i niezwykła praca najlepszego w Polsce szkoleniowca – senseia Rafała Wajdy, prezesa i założyciela KKKT.

Gratulujemy kłajowskim i szarowskim karatekom i życzymy dalszych sukcesów.